اخبار سازمان

  • 1455
  • 63 مرتبه
‍ لزوم توسعه کشاورزی قراردادی با مشارکت اتحادیه ها و تعاونی های روستایی و عشایری

‍ لزوم توسعه کشاورزی قراردادی با مشارکت اتحادیه ها و تعاونی های روستایی و عشایری

پنج شنبه 10 مهر 1399

به گزارش پات، کاظم خاوازی در نشست با مدیران اتحادیه ها، تعاونی ها و تشکل های کشاورزی و روستایی و عشایری، تحقق کشاورزی قراردادی را راهکار رفع مشکلات تولید و بازار محصولات کشاورزی عنوان کرد و افزود: مشارکت اتحادیه ها و تعاونی های کشاورزی، روستایی و عشایری در توسعه کشاورزی قراردادی در کشور ضروری است.

⬅️وی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی از همکاری اتحادیه ها، تعاونی ها و تشکل های بخش کشاورزی در موضوعات رفع موانع تولید و تامین و توزیع نهاده های مورد نیاز بخش کشاورزی استقبال می کند.

⬅️خاوازی با اشاره به تاکید رئیس جمهوری بر آماده سازی بسته سیاستگذاری صادرات بخش کشاورزی، خواستار مشارکت اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی برای تحقق این امر شد.

⬅️وی با اشاره به ضرورت ارائه راهکار برای حذف واسطه های غیرضرور در بازاررسانی محصولات کشاورزی، گفت: طرح روستا بازار به منظور عرضه عمده محصولات کشاورزی با همکاری استارت آپ های بخش کشاورزی به صورت آزمایشی بزودی در استان تهران آغاز می شود و در صورت مشارکت فعال اتحادیه ها و تعاونی های تولیدی این طرح در سایر استان ها نیز اجرا خواهد شد.

⬅️خاوازی یکی از مشکلات موجود را نبود اطلاعات و آمار دقیق برشمرد و گفت: باید بین تشکل ها و وزارت جهاد کشاورزی اعتماد دو طرفه باشد.

⬅️وی با تاکید براینکه باید یک بسته سیاست گذاری صادرات بخش کشاورزی توسط اتحادیه های این بخش تهیه شود و همچنین مقرر شد هر سه هفته یک بار با تشکل ها جلسه برگزار شود.

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.