اخبار شهرستان

  • 436
  • 71 مرتبه
خرید تضمینی گندم و کلزا در شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی به ۱۰۰ هزار تن رسید

خرید تضمینی گندم و کلزا در شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی به ۱۰۰ هزار تن رسید

سه شنبه 31 تیر 1399

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی از خرید بیش از 100 تن کلزا و گندم توسط شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی خبر داد

تن رسیده است.

ایرج ناصری ‌مقدم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان خرید شامل بیش از ۹۰ هزار تن گندم مازاد کشاورزان و بیش از هفت هزار و ۸۵۳ تن دانه روغنی کلزاست.

وی افزود: خرید گندم که از ۱۰ خرداد ماه گذشته آغاز شده تاکنون در شهرستان‌هایی از جمله سرخس، رشتخوار، سبزوار، بردسکن، تایباد و تربت‌جام انجام شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: قیمت پایه خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری برای هر کیلوگرم ۲۵ هزار ریال تعیین شده که این قیمت بر اساس پایه خرید با چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیرمفید است.

ناصری مقدم افزود: خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان خراسان رضوی بر اساس استعلام از سامانه پهنه‌بندی جهادکشاورزی انجام می‌شود و ۶۰ مرکز خرید در استان خرید گندم را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: خرید محصول کلزا هم از ۳۱ اردیبهشت ماه آغاز شده است و امسال نرخ خرید تضمینی دانه روغنی کلزا با ۳۵ درصد افزایش به ازای هر کیلوگرم ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال است و کشاورزان استان در سال زراعی گذشته بیش از ۶ هزار تن کلزا به مراکز خرید تضمینی شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی تحویل دادند و مطالبات آنان در این زمینه نیز به طور کامل پرداخت شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: امسال ۱۶ مرکز خرید در شهرستان‌های استان خراسان رضوی خرید این دانه روغنی را بر عهده دارند.

سال زراعی جاری هشت هزار هکتار مزرعه در خراسان رضوی زیر کشت دانه روغنی کلزا رفته است که هزار و ۵۰۰ هکتار از این سطح معادل ۲۰ درصد از سطح زیرکشت کلزا مربوط به شهرستان مشهد است.

همچنین پیش‌بینی می‌شود امسال افزون بر ۶۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در خراسان رضوی به صورت تضمینی خریداری و ذخیره‌سازی شود.

سالانه برای تولید هشت میلیون تن انواع محصولات باغی، زراعی و دامی در خراسان رضوی یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین زیر کشت ۸۳ نوع محصول می‌رود.

بخش کشاورزی ۲۸ درصد اشتغال و ۳۰ درصد صادرات غیرنفتی خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.